4296689. DALA HORSES, 5 stk., træ.
1 hest med bøjet hals, monogram signeret LK, dateret 08-2000 og etiket Slöjdstugan Leif Kihlström, Sundborn. Højde ca. 17 cm, længde ca. 21,5 cm.
1 hest med hale af garn, grå med sort manke, højde ca. 15 cm, længde ca. 13 cm.
1 etiket mærket Nils Olsson, Nusnäs, højde ca. 10 cm, længde ca. 9 cm.
1 stk mærket „SSR Circuit 3, 2003", højde ca. 9,5 cm, længde ca. 9 cm.
1 stykke fladt i kunstmateriale, der mangler nogen del, mål ca. 11,5 x 11 cm.