CARL MALMSTEN. Spisestuemøbler, 7 stk., Bodafors.

429324. CARL MALMSTEN. Spisestuemøbler, 7 stk., Bodafors.

Bord "Herrgården", højde 74, diameter 115, og to skiver på hver 55 cm. 6 stole "Ulfåsa", højde 84 cm.
Mærkemærke.

Stole med mindre Brugsslitage og enkelte stødmærker, bordplade med brugsspor.

Kunstner/designer

Carl Malmsten (1888–1972)

Få foretaget en gratis vurdering!

Mærkemærke.

Kunstner/designer

Carl Malmsten (1888–1972)

Antal besøg: 1.565