WILLY HANFT. Solbeskinnet efterårsallé.

429072. WILLY HANFT. Solbeskinnet efterårsallé.

Willy Hanft (8. december 1888 i Hannover - 19. juli 1987 i Nürnberg); Olie på lærred, dateret omkring 1950, signeret nederst til højre, kunstfærdig galleriindfatning. Ramme 100 x 80 x 8 cm, maleri 80 x 60 cm.

God stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

God stand.

HannoVerum
Antal besøg: 11.687