428891. L. BARBI, plakat "Il Tempo", omkring 1950.
Trajans søjle mod blå baggrund og avissider, der falder løst ned fra himlen, indskrevet under "Il Tempo quotidiano indepentiente Roma". farve offset tryk. Signeret og dateret på tryk øverst til højre 'L. Barbi/49", nederst til venstre "L'Airone" og adresse, højre udstationeringstilladelse og stempel. 100x70 cm.