ASKEBAKKE, fajance, Bo Fajans, 20. århundrede.

428811. ASKEBAKKE, fajance, Bo Fajans, 20. århundrede.

Skulptur af fisk. Krakeleret glasur.
Højde 14 cm.
Diameter ca 19 cm.

Brugsslitage, pletter, misfarvning.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde 14 cm.
Diameter ca 19 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 2.605