428688. ACCORDION, klaverharmonika, Italien, første halvdel af det 20. århundrede.
Mærket Italian Acc.Mfg.Co.
Chicago IL.
Måler ca 50 cm bred.
Original taske medfølger.
Købt ifølge sælger omkring 1920 i Amerika.
Skader på nøgle, Ikke funktionstestet.
Brug/aldersslitage.