428414. GLAS, 70 stk., omkring midten af det 20. århundrede.
13 vinglas, 12 stærke vinglas, 12 likørglas, 22 seltzerglas, 11 snapseglas. Fod i sort glas. Jordindretning. Højden på vinglasset er ca 13 cm.
Mindre Brugsslitage. Nogle Kantstødt kan forekomme.