428378. DESK, Chippendale-stil, første halvdel af det 20. århundrede.
Herkomst Carin Nilsons atelier. Udbenet birk, 2 skuffer, klo- og kuglefødder, længde ca. 120, bredde 69, højde 77 cm.
Brugsslitage, ridser, pletter. Reparation til fods.
Nøgler mangler.