428194. KAUNIS KORU BROCHE Bronze signeret Finland.
Brochen er lavet af poleret bronze og er et design af Kaunis Koru, Finland, stemplet tilsvarende på bagsiden.
Den økologiske designbroche er velbevaret med den gamle, originale patina. Længde 6,4 cm, bredde 1 cm, vægt 4,9 gram.