BENGT LINDSTRÖM. Figurkomposition, olie på lærred, signeret.

428193. BENGT LINDSTRÖM. Figurkomposition, olie på lærred, signeret.

F8. 46 x 38 cm.

Herkomst: Købt direkte fra kunstneren i 1990'erne i hans atelier uden for Sundsvall, dengang arvet af den nuværende ejer.

Ingen anmærkninger.

Kunstner/designer

Bengt Lindström (1925–2008)

Få foretaget en gratis vurdering!

F8. 46 x 38 cm.

Ingen anmærkninger.

Kunstner/designer

Bengt Lindström (1925–2008)

Antal besøg: 1.009