FARVE STEN ØRERINGE Victorian II.Periode.

428049. FARVE STEN ØRERINGE Victorian II.Periode.

Øreringene er lavet af 925 sølv, delvist forgyldt og stemplet i overensstemmelse hermed. Ørestikkerne med sikkerhedsclips har runde ophæng. Disse er sat med ovale facetterede røde og grønfarvede sten i et kløverbladsformet arrangement og er omgivet af en krans af runde facetterede zirkoner.
Længde på øreringene 3,3 cm, ophængets diameter 1,5 cm, vægt 5,8 gram.
Der er en matchende ring og vedhæng.

Meget velholdt stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

Meget velholdt stand.

Inter-Arte
Antal besøg: 944