Skål, 2 dele og mindeglas, Simon Gate, Orrefors.

4279349. Skål, 2 dele og mindeglas, Simon Gate, Orrefors.

Mindeglas, Stockholmsut, 1897, højde ca. 8 cm.
Skål, „Tusind vinduer,“ Simon Gate, Orrefors. Diameter ca. 12 cm. Højde ca. 12 cm.

Brugsslitage. Ridser. Hukommelsesglas med lille hak på kanten.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 168