WASSILY KANDINSKY. EFTER. litografi, komposition.

4276657. WASSILY KANDINSKY. EFTER. litografi, komposition.

Signeret og dateret med monogram på trykket VK -43, Edition Maeght, Paris
Bladmål 56x73cm.

Brugstilstand, små rynker på kanterne.

Kunstner/designer

Wassily Kandinsky (1866–1944)

Få foretaget en gratis vurdering!

Bladmål 56x73cm.

Kunstner/designer

Wassily Kandinsky (1866–1944)

Antal besøg: 198