Højde 190 cm, bredde 74 cm, dybde 47 cm.
Taksfiner, overdel med lamelåger, to hylder, underdel med skriveklap beklædt med præget grønt læder, fire skuffer.
Slitage i form af ridser og trykmærker.
Nøgle/nøgler findes