4269726. ANNMARI LIDE - akvarel, signeret.
Ramme, glas
Rammemål 23x18cm
Billeddimensioner 12x8cm
Fra Vansbro, Dalarna. Uppsalabo siden 1954.
Medlem af gruppen „Fem kvinder - Fem tempramenter“, i Gottunda Konstgille og Nordisk Akvarelforening. Repræsenteret i flere offentlige omgivelser og kunstklubber. Udvalgt til jurybedømte udstillinger i svensk akvarelkunst i 2001 og 2002, Väsby konsthall.
Ramme, glas
Rammemål 23x18cm
Billeddimensioner 12x8cm