HEATHLAND - ukendt kunstner.

HEATHLAND - ukendt kunstner.
4268497. HEATHLAND - ukendt kunstner.

Olie på pap, usigneret, en sandsti fører gennem lyserøde blomstermarker, sammen med en gruppe birker viser horisonten bølgende bakker og andre træer, spændt over en lys himmel, sandsynligvis i skumringen, varm og jordagtig farvepalet, ca. 76 x 61 cm, uden ramme.

godt.

Få foretaget en gratis vurdering!

godt.

Adresse

Schlossallee 7
09577 Niederwiesa OT Lichtenwalde
Tyskland

Placering
kl. Lager
Antal besøg: 187