JAEGER LE COUTRE - AKVARIUM 'MARINA' MANTELUR & ETUI.

4267100. JAEGER LE COUTRE - AKVARIUM 'MARINA' MANTELUR & ETUI.

Et lucit- og forgyldt messingmantelur, designet med fisk og vandplanter og understøttet på en messingsokkel og fødder og i en monteret kasse. Stemplet '365' til basen. 16 cm høj, 18,5 cm på tværs, 22,5 cm på tværs inklusive fødderne, kasse 24,5 cm x 18,5 cm.

et par mærker og ridser på messingsektionerne, mekanismen fungerer, når den er såret.
Tasken er lidt slidt på steder.

Tema

20th Century Art & Design

Få foretaget en gratis vurdering!

Tema

20th Century Art & Design

Antal besøg: 1.085