En samling tekander, messing, bl.a jugendstil 1900-tallets begyndelse (4).

4265813. En samling tekander, messing, bl.a jugendstil 1900-tallets begyndelse (4).

En samling tekander, flere stemplet under bund.
Højde (inkl. varmeopsats): ca. 20-28 cm.

Alders- og brugsspor, herunder ridser, mærker, anløbninger og skævheder. En varmeopsats fremstår med manglende og revnet glasstykke. Der gives ingen funktionsgaranti.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 164