En samling tekander, messing, bl.a jugendstil 1900-tallets begyndelse (4).
4265813. En samling tekander, messing, bl.a jugendstil 1900-tallets begyndelse (4).
En samling tekander, flere stemplet under bund.
Højde (inkl. varmeopsats): ca. 20-28 cm.
Alders- og brugsspor, herunder ridser, mærker, anløbninger og skævheder. En varmeopsats fremstår med manglende og revnet glasstykke. Der gives ingen funktionsgaranti.