4264802. VÆGLAMPER, 1 par. ROCOCO-stil, messing, 1900-tal.
Et par rokoko væglamper, messingramme, rocaillesindretning. Parret, et lyspunkt hver.
Højde ekskl. lyskilde 33 cm, bredde 9 cm, dybde 15 cm.
Brugsslitage, pletter/misfarvning. En lys lidt rykket. Arbejdede på tidspunktet for katalogisering. Der ydes ingen funktionel garanti.