4256559. URSKIND OG SMYKKER, 3 stk.
Urstativ, gul metal/ glas, højde ca. 9,5 cm
Kæde med vedhæng, vedhæng filigranarbejde/ gult metal.
Kædelængde ca. 70 cm, bredde ca. 2,15 mm
Broche med camé, 32 x 28 mm
Urkæde, dobbelt, længde ca. 23 cm.
1 sten mangler på vedhæng
Urskind med aldersslitage og defekt lås
Pletter.
Broche med camé, 32 x 28 mm
1 sten mangler på vedhæng
Pletter.