425306. BOG, "Uddrag deraf af A. W: Stjernstedt og C. A. Klingspor udgav våbenbogen over Sveriges riddere og adelige". Omkring 1880.
Farvelitografiske afbildninger af våbenskjolde (inklusive rigsvåbenet) Bogplade Vilhem Kugelberg.
Bogplade Otto Kugelberg.
27 x 21,5 cm.
Sider løse. Sider ikke gennemgået fuldt ud. Bindemiddel med slitage/skader.