Smykke, samisk, 20. århundrede.

4251077. Smykke, samisk, 20. århundrede.

Broche, Jokkmokks tin, bredde 8 cm.
Halskæde med vedhæng, Jokkmokks tin, længde kæde 70 cm.
Halskæde med vedhæng og et par øreringe. træ/horn.
Armbånd, læder med broderi, længde 18 cm.

Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage.

Antal besøg: 287