FRANSK SCHNEIDER KUNSTGLASVASE.

4249666. FRANSK SCHNEIDER KUNSTGLASVASE.

En stor Schneider-glasvase af tilspidset form, det plettede orange glas med stænk af mørkerød og gul, og på en cirkulær fod. Fod med skader, signeret 'Schneider, Frankrig'. 32,5 cm høj.

Foden har flere store chips rundt om kanterne, noget slid og ridser i bunden af foden.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 184