STOLE 3 stk. Wäckerlin & C, Thonet stil, 18./20. årh.

4247342. STOLE 3 stk. Wäckerlin & C, Thonet stil, 18./20. årh.

Tre stole med støbt sæde og ryg med reliefindretning. Mærket og mærket „Wäckerlin & C“ nedenunder. Thonet stil. Ryghøjde 86 cm, sædehøjde 47 cm, bredde 38 cm, dybde ca. 46 cm.

Slid og slitage. Størstedelen af skaderne. Afvisning. Ormtung.
1 stol, sædet er bøjet. 1 stol med løs ryg. 1 stol med senere skruer nedenunder.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 200