424525. KORAL ØRERINGE Sølv 925 med delvis guldbelægning.
Øreringene er lavet af 925 sølv og stemplet i overensstemmelse hermed. Ørekrogene har hjerteformede bøjler med guldbelægning på kanterne. Disse er sat med intense røde koralnavetter omgivet af en krans af brillant skåret zirconia. En ægte hvid kulturperle i en elegant dråbeform er fleksibelt monteret nedenunder.
Længde på øreringe 5 cm, perlers diameter 7,5 mm, koral inkl. Ramme 8,7 x 4,9 mm, vægt 6,5 gram.