DESIGNER PEARL RING signeret Karla Newman New York.
424182. DESIGNER PEARL RING signeret Karla Newman New York.
Dameringen er lavet i 925 sølv og er fuldstændig forgyldt. Den bærer Karla Newman New York-logoet.
Ringhovedet er prydet med en ægte hvid kulturperle, en lang, rektangulær japansk Biwa perle med en fin glans og en meget smuk glans.
RG 56/57 = ringbåndets indre diameter 18,2 mm, ringhoved 18,3 x 18,5 mm, perlens størrelse 18 x 8 mm, vægt 5,2 gram.