4240183. Trækasser, Birk, 20. århundrede (2 stk).
To kasser i birk og masurbirk
Tilsyneladende usigneret
Dimensioner på den større kasse: 21 x 15,5 x 8,5 cm
Dimensioner på den mindre kasse: 18 x 8 x 4,5 cm.
Mindre overfladiske ridser, ingen andre bemærkninger.