SPISESUMSGRUPPEN, rokoko/gustaviansk stil, 20. århundrede.

423533. SPISESUMSGRUPPEN, rokoko/gustaviansk stil, 20. århundrede.

Stole, 4 stk., 2 stelstole, såkaldte grinestole, løst polstrede sæder. Bord, diameter ca. 114, bredde 74, 3 skiver á 50 cm.

Brugsslitage, mindre farvetab, stødmærker, ridser, svag plet på skiven. To kanter mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 2.604