423533. SPISESUMSGRUPPEN, rokoko/gustaviansk stil, 20. århundrede.
Stole, 4 stk., 2 stelstole, såkaldte grinestole, løst polstrede sæder. Bord, diameter ca. 114, bredde 74, 3 skiver á 50 cm.
Brugsslitage, mindre farvetab, stødmærker, ridser, svag plet på skiven. To kanter mangler.