TE-SÆT, 14 dele, porcelæn, bl.a. Lomonosov, Rusland. 1900-tallet.
423524. TE-SÆT, 14 dele, porcelæn, bl.a. Lomonosov, Rusland. 1900-tallet.
Polykrom dekoration i form af blomster med forgyldte detaljer. Tekander med lågknopper i form af mini tekander.
Stemplet 6 kaffekopper "Epiag", højde 5,8 cm.
5 kaffefade "Epiag", diameter 13,5 cm.
2 tekander, Lomonosov, højde 9 - 21 cm.