HANS J WEGNER. SOFA, 1960'erne.

4233077. HANS J WEGNER. SOFA, 1960'erne.

Fineret med jacaranda. Løse tekstilpolstrede puder i sæde og ryg. Længde 192, dybde 78, ryghøjde 72, sædehøjde 39 cm.

Brugsslitage. Ramme med mindre mærker og ridser. Polstring med pletter, lejlighedsvis mindre huller.

Kunstner/designer

Hans J Wegner (1914–2007)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Hans J Wegner (1914–2007)

Antal besøg: 320