SVANTE BERGH. „Atelierhorn“ (Kvinde med guitar).

4225730. SVANTE BERGH. „Atelierhorn“ (Kvinde med guitar).

Olie på lærred, signeret. Forestiller muligvis kunstnerens kone, den italienske Elfrida Aloisi.

65 x 80,5 cm

Rammemål: 74 x 89 cm.

Mindre overfladesnavs. Ellers er det samlede indtryk godt.

Kunstner/designer

Svante Bergh (1885–1946)

Få foretaget en gratis vurdering!

65 x 80,5 cm

Rammemål: 74 x 89 cm.

Kunstner/designer

Svante Bergh (1885–1946)

Antal besøg: 297