GØKUR, træ, rigt dekoreret, to døre, slutningen af det 20. århundrede.
422514. GØKUR, træ, rigt dekoreret, to døre, slutningen af det 20. århundrede.
Højde 90 cm.
Bredde 50 cm.
Dybde 44 cm.
Dekoreret med dyr, våben og horn.
To luger: gøgesignal og spilledåse med jæger på toilet.
Tre lodsnore.
Håndmalet.
Arbejder!
Enkelte mindre defekter og slitage.
Håndmalet, ikke helt dækkende på siderne.
Højde 90 cm.
Bredde 50 cm.
Dybde 44 cm.
Tre lodsnore.
Håndmalet.
Arbejder!