HUGO ZUHR. 2 litografier signerede og nummererede.

422420. HUGO ZUHR. 2 litografier signerede og nummererede.

Västerbottnisk landskab ved Bjurfors Umeälven, signeret, nummereret 191/225, billedareal ca 34 x 54 cm, indrammet.
Kvarner Kreta, signeret, nummereret 152?/360, billedflade ca 37 x 60 cm, indrammet.

"Umeälven", pletter på passepartouten.
Rammerne er i god stand.

Kunstner/designer

Hugo Zuhr (1895–1971)

Få foretaget en gratis vurdering!

Rammerne er i god stand.

Kunstner/designer

Hugo Zuhr (1895–1971)

Antal besøg: 1.180