4222801. ENRIQUE JOSÉ BASTER. „Hjeminventar“.
Akvarel og akryl på papir
Winsor & Newton tørforsegling og filigran
Signeret, titlen og dateret 2005. På bagsiden, signeret, tituleret, dateret og teknisk (akryl, pap)
76x56,5 cm.
Små folder i hjørnerne. På bagsiden akvarelprøver.
Akvarel og akryl på papir
76x56,5 cm.