MICHAEL TOUMA. „De elskende.“ farveætsning. Dating 1991.

4219947. MICHAEL TOUMA. „De elskende.“ farveætsning. Dating 1991.

Michael Touma (født 1956 i Haifa, Israel) er en tysk-israelsk kunstner.
Titlen og nummereret nede t.v.: 4/20.Signeret og dateret nede t.h.: Touma/ (19) 91. Indrammet under glas. Omtrentlige rammemål 53,5 x 73,5 cm. Ætsning 45 x 61 cm.

God stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

God stand.

HannoVerum
Antal besøg: 200