TEGN PERSSON-MELIN. TEKANDE, stentøj, Rörstrand. Signeret.

4216752. TEGN PERSSON-MELIN. TEKANDE, stentøj, Rörstrand. Signeret.

Celadon glasur malet med guldfarvet indretning.
Signeret „Signe Persson-Melin“. Mærket „213".

Højde ca. 15 cm.
Diameter (inklusive tud“ ca. 20 cm.

Mindre slitage. Uden chips.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde ca. 15 cm.

Mindre slitage. Uden chips.

Antal besøg: 458