4212452. NIELS BACH. Sofabord/sidebord, teak, 1960'erne, Danmark.
Rundt glaseret teak sofabord, stemplet på undersiden, H.51cm, D.91cm.
Alderstilpassede tegn på brug og gnidning, delvise pletter, misfarvninger og slid, nogle gange minimale ridser og stød.