Bordservice, 57 dele, Rörstrand.

4209536. Bordservice, 57 dele, Rörstrand.

Servise i porcelæn med bordeaux indretning og forgyldt kant.
12 middagstallerkener, diameter ca. 25 cm.
11 stk dybe plader, diameter ca. 25 cm.
12 plader, diameter ca. 21,5 cm.
12 serveringsplader, diameter ca. 17,5 cm.
1 ovalt serveringsfad, længde ca. 38,5 cm.
1 ovalt serveringsfad, længde ca. 33,5 cm.
2 ovale serveringsfade, længde ca. 29 cm.
2 ovale serveringsfade, længde ca. 23,5 cm.
2 firkantede skåle, mål henholdsvis ca. 21,5 x 21,5 og 18 x 18 cm.
1 sovsskål, længde ca. 22 cm, højde ca. 10 cm.
1 kande, højde ca. 16 cm, længde ca. 19 cm.

Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage.

Antal besøg: 1.097