BORDPENDUL, neo-rokoko, slutningen af 1800-tallet.

420872. BORDPENDUL, neo-rokoko, slutningen af 1800-tallet.

Zink. Forgyldt og bronze. Emaljeret urskive. Dekoration af pige ved snurretop. Højde 41 cm.

Urskiven med revner. Mindre tilføjelser. Have på. Pendulet mangler.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgle/nøgler findes

Antal besøg: 1.236