4208440. BRUNO MATHSSON & PIET HEIN. Tabel „Superellips“ Mathsson International, 1982.
Elliptisk plade fineret med masurbirk, spændeben i forkromet stål.
Højde 69.5
Bredde 240
Dybde 120,5
(cm).
Brugsslitage, mindre mærker, finér bit for bit med mindre sprækker i leddene.