LOMMEUR, herunder sølv, savonette, 18./20. årh.

4201886. LOMMEUR, herunder sølv, savonette, 18./20. årh.

Lommeur, sølv, kasse nummer 3428, udvendig og indvendig kasse sølv, inderkasse mærket Spiral Breguet, diameter 50 mm, vægt 83 gram.
Lommeur, dobbelt, urskive mærket Primo, kassenummer 1400315, diameter 51,5 mm.
Lommeur, gult metal, urskive mærket Exact, etui nummer 132078, diameter 51,5 mm.
Lommeur, gult metal, urskive mærket SVYR, inderkasse mærket „Ancre Ligne Droite Levees Visibles, Balancier Compense - 16 rubis“, diameter 51 mm.

Slid og slitage. Skader. Glas og visir mangler, hårline revne. Inger ur arbejder.

Tema

The Collection of a Watchmaker: Part II

Få foretaget en gratis vurdering!

Tema

Antal besøg: 340