GERHARD HENNING. Orientalsk kvinde, radering, signeret og dateret 1914.

420138. GERHARD HENNING. Orientalsk kvinde, radering, signeret og dateret 1914.

Tallerkenstørrelse 10,5 x 9,5 cm.
Samlede mål inklusive pass-partout 52 x 42 cm.
Til Reimstad fra Henning i 1914.

Gulning, Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Gulning, Brugsslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 694