Formentlig original kæde, stemplet på knaphulsnål: Pat 8-78 okt.
Hestesko på kæde med plads til fotografier, indeholder gammelt foto af kvinde og mand.
Brugsslitage, virker ved katalogisering, ingen funktionsgaranti.