4198387. LOMMEUR, 4 stk. bl.a. sølv, 18./20. århundrede.
Lommeur, sølv, kasse nummer 229515, diameter 48 mm, vægt 65 gram.
Lommeur, sølv, sk. „bedstemor ur“ kasse nummer 618078, diameter 31 mm, vægt 23,5 gram.
Lommeur, hvidmetal, kasse nummer 151442, diameter 49,5 mm.
Lommeur, hvidmetal, diameter 50 mm (begravelse, ingen sekundindikator).
Slid og slitage. Et lommeur arbejdede på tidspunktet for katalogisering. Der ydes ingen funktionsgaranti., mangler brugt hånd. Resten af uret går ikke væk. Et ur med løst glas.