Egetræ. Bord med fastgjort fod, 2 lænestole, 8 stole og serveringsskænk. Skær dekoration på øverste rygsøjle.
Bord med 2 udtræksplader, mål uden plader 134 x 98 cm, med indsats 236 x 98 cm. Skænk længde 110 cm.
Brugsslitage. Reparation af nogle stole. Der mangler skruer på højre dørhængsel. Mærker på skænkskive. En vakkelvorn stol .