ZOMBORY LAJOS. Tyrkiet med tre høns på en eng.

419456. ZOMBORY LAJOS. Tyrkiet med tre høns på en eng.

Zombory Lajos (01/09/1867 Szeged - 18/11/1933 Szolnok, Ungarn); Olie på pap, dateret omkring 1910, signeret nederst til højre, stel af klaverlak. mål ca. 61 x 46 cm, maleri 49 x 34 cm.

Mindre alderstegn.

Få foretaget en gratis vurdering!

Mindre alderstegn.

Antal besøg: 1.405