419274. PAUL GAUGUIN. Hans art. Litografi "Hoved", signeret, nummereret og dateret.
Fuldt signeret værk i stil med Paul Gauguin, dateret (19)60, nummereret 20/100, påskrevet "Hoved" på bagsiden. arkstørrelse ca. 59,5 x 42 cm.
Foldet nederst til venstre.