419170. SKAB/SPEJLSKAB, første halvdel af det 20. århundrede.
Hylder, skabe og Sæt med spejle, intarsia og indlæg, drejede stolper/søjler. Bredde 108, dybde 44, højde 210 cm. Deles i nedre og øvre del.
Brugsslitage, mindre skader og mærker. Noget falmet i finer.
Nøgle/nøgler findes