POTTER, 4stk. Keramik, bl. a. Nittsjö.

4187872. POTTER, 4stk. Keramik, bl. a. Nittsjö.

Nittsjö potte, højde ca. 8 cm, diameter 10 cm.
Umærkede gryder, højde ca. 11-13 cm, diameter ca. 14-16 cm.

Brugsslitage med ridser, mærker, malingstab og revner.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 520