Lommeur, UMF "Ruhla", stål, lille sekundviser, diameter 50 mm, vægt 57 gram. Lommeur Ramea, stål, lille sekundviser, diameter 51 mm, vægt 85 gram. Koreograf/tidtagerur, Stadion, 7 juveler, diameter 55 mm, vægt 83 gram.
Brugsslitage. UMF med ridser på urskive. Arbejder med tilmelding.